Okna a dveře

 
Odeslat poptávku

Plastová okna SALAMANDER

SALAMANDER

Pětikomorový profil - STREAMLINE

Okna z pětikomorového systému SALAMANDER se postarají o to, aby žádný z venkovních vlivů nerušil klid Vašeho domova. Díky tomu propůjčí Vašemu domovu takovou atmosféru, jakou si přejete.

Dříve, než se rozhodnete pro okna z jiných profilů, máte možnost nechat si předvést nová okna pětikomorové profilové řady SALAMANDER, která nabízejí:

  • moderní, nadčasový a především funkční design,
  • vysokou tvarovou stabilitu,
  • příznivý poměr ke statice a tepelné ochraně,
  • vysokou odolnost vůči nepříznivým vlivům prostředí a stárnutí,
  • optimální zvukovou izolaci,
  • barevnou stálost.

| Plastová okna Standard | Plastová okna Elegant | Plastová okna Klasik |

Plastové dveře SALAMANDER

SALAMANDER

Chrání, stíní a jsou esteticky velmi náročným oddělením vnějšího a vnitřního světa. Teprve dveře propůjčí každému domu osobní ráz, který napoví mnohé o životním postoji jeho obyvatel. Takový spolehlivý průvodce životem nepochybně potřebuje zvláštní kvalitu. SALAMANDER vyvinul systém profilů pro dveře vyhovující téměř všem myslitelným potřebám a nárokům.

Vzhled vchodových dveří

je zásadně formován použitou technologií. Výplň křídla může tvořit téměř libovolná kombinace sloupků, různých druhů skel, pevných výplní, nalepovacích příček, výplňových lamel a samotného kování.

Dveřní výplně

jsou vyrobeny jako lepený vícevrstvý sendvič z několika druhů materiálů. Vnější pohledovou část tvoří vakuově tvářené desky, každá z nich o síle 2,0 mm, vyrobené ze speciálního materiálu, jehož vnitřní vrstvou je ABS a vnější vrstvou akrylát (PMMA). Tento materiál je vysoce odolný vůči vnějším mechanickým a atmosférickým vlivům a je barevně stabilní (zejména vůči ultrafialovému záření).

Střední vrstva výplní - jádro

je vyrobeno z vrstvy extrudovaného polystyrenu (XPS) o tloušťce 20 mm, který nepodléhá vlivům stárnutí a zajišťuje vysokou izolační schopnost. Výplně mohou být dále jednostranně nebo oboustranně zpevněny ocelovým (síla 0,8 mm), nebo hliníkovým (síla 1,0 mm) plechem.(Pod desky s dřevodekorem může být výztuha standardně namontována pouze na vnitřní stranu výplně.)

Na zasklení výplní

je používáno izolační dvojsklo o složení 4 - 12 - 4. Dvojskla jsou konstruována tak, že ornament skla je orientován svisle a otočen dovnitř, tj. hladká strana je na vnější ploše dvojskla. Kromě ornamentních skel lze na zasklení použít též planibely, stopsoly, termoizolační skla a skla speciální. Lze použít také bezpečnostní sklo, tzv. "connex". Skla s pokovenou vrstvou jsou orientována tuto vrstvou dovnitř dvojskla.

Uvnitř dvojskel mohou být uloženy meziskelní příčky a mříže

- dvojskla však mohou být vyrobena v provedení s vitráží, s pískovaným sklem, s pískovaným sklem s dekorem, se spékaným sklem nebo s vypouklým sklem.

Vitráže a pískovaná skla s dekorem

jsou uloženy uvnitř izolačních dvojskel jako třetí sklo, pískovaná skla a spékaná skla tvoří součást izolačních dvojskel.

Vypouklá skla

jsou vždy zhotovena jako kombinace vnějšího vypouklého skla v některém z planibelů (šedý, zelený, bronz) a vnitřního skla v některém ze standardních dekorů (viz kapitolu IV), popř. z dalších barev a dekorů skel dle nabídky výrobce, resp. požadavku zákazníka (viz též kapitola IV).

Vitráže, písky, písky s dekorem a spékaná skla

Všechny vitráže jsou vyrobeny buď klasickou metodou do olova, nebo tiffany metodou, při které je spojení skel provedeno směsí olova a cínu za pomoci měděných fólií. Obdobně i pískovaná skla jsou vyrobena tradiční metodou, nejedná se tedy o fóliové napodobeniny. Pískovaná skla s dekorem tvoří spojení jemně pískovaných ploch skel s různými typy fazet, vybrušovanými a spékanými dekorativními skly. U spékaných skel (technologie tzv. fusingu) je ornament tvořen zatavenými skly různých barev a různé pohledové charakteristiky. Ve všech těchto případech se jedná o uměleckoprůmyslové výrobky, jejichž hodnota časem neklesá, spíše naopak.

| Plastové balkónové dveře Standard | Plastové balkónové dveře Elegant |
| Plastové vchodové dveře |